Yaşam

Korku ve gerilim romanlarının sevilen ismi Stephen King’in Masal kitabı

Hayvan Mezarlığı, Yeşil Yol, O, Peri Masalı gibi kült eserlerin usta yazarı Stephen King’in yeni romanı Peri Masalı adıyla Türkçeye çevrilerek Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı. New York Times’ Unutulmaz tuhaf karşılaşmalar ve iyi işlenmiş, heyecan verici olaylarla dolu sürükleyici bir kitap.”Peri Masalı, kahramanı oynayan sıradan bir gencin inanılmaz macerasını konu alan ikonik ve gergin bir kitap.

Dünya tehlikede… Bizimki ve diğeri… Charlie Reade, beyzbol ve Amerikan futbolunda çok başarılı, on yedi yaşında sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gün Radar adında bir köpek ve sahibi Bay Bowditch ile tanışır. Bay Bowditch, bir tepede büyük, perili görünen bir evde tek başına yaşıyor.

Evinin arkasında zaman zaman garip seslerin duyulduğu bir kulübe ve kulübenin içinde bir kuyu vardır. İşte hikaye bu, bu kuyu bambaşka bir dünyaya açılıyor. Gökyüzünde iki ayın parladığı ve dünyamızdaki astronomların hiç görmediği yıldızların parladığı, korkunç cezalara maruz kalan prens ve prenseslerin sürgüne gönderildiği, sakinlerinin hastalıkla lanetlendiği bir dünya.

Sayfa: 704

Kitap hakkındaki görüşler

Peri Masalı, çoklu evrende geçen, edebi türler arasında dolaşan ve Kral severler için eski hikâyelere pek çok gönderme yapan bir roman. Unutulmaz garip karşılaşmalar ve iyi işlenmiş, genellikle heyecan verici olaylarla dolu sürükleyici bir kitap. Sürprizlerle sürekli değişen hikaye çizgisine rağmen, Peri Masalı’ndaki en büyük sürpriz, King’in sürekli okuyucusuna mutlu bir son vaat etmesi olabilir.”

New York Times

Stephen King, klasik bir peri masalının tüm cüretkarlığını, büyüsünü ve hatta romantizmini sunmuş olsa da, King’in kendine özgü rahatsız edici tarzı, hayaller alemine sürüklenmenize izin vermiyor.”

Gösteriş Fuarı

“Çok güzel… çocuk klasiklerinin tüyler ürpertici gerilimini yakalıyor.”

-Chicago Tribünü

Bir zamanlar Stephen King, ‘Peri Masalı’ adında bir roman yazmaya cesaret etti ve bu, kitabın basit ama yüce başlığının hakkını verdi… Kitap yaratıcılıkla dolu… İyiyle kötünün zamansız ve çağdaş bir hikayesi… Son sayfayı çevirdikten sonra, ruhunuz biraz daha güçlü hissedecek, daha fazla hikaye okumak isteyecek ve hatta belki sonsuza kadar mutlu yaşamak isteyeceksiniz.”

-Bugün Amerika

“Bu güzel, heyecan verici, dokunaklı hikayeyi yazmak onu mutlu ettiyse, bir okuyucu olarak bunun sizi nasıl hissettireceğini hayal edin.”

– Bangor Günlük Haberleri

haber-ula.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu