Haber

Jandarmanın sağlık ekibi kapı kapı geziyor.

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremden etkilenen Gaziantep’te İl Jandarma Komutanlığı ekipleri sağlık ekibi kurdu. Aralarında psikolog, veteriner ve sağlık çalışanlarının da bulunduğu jandarma personeli, kırsal mahallelerde kapı kapı dolaşarak halkın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Pazarcık ve Elbistan merkezli depremler 11 ilde yıkıma neden oldu. Binlerce binanın yıkıldığı şehirlerde 43 binden fazla insan hayatını kaybetti. Gaziantep’in İslahiye ilçesinin depremden zarar gören kırsal mahallelerinde evlerini terk eden bazı aileler çadırlara yerleşti. İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde veteriner, psikolog ve tabip astsubaylardan oluşan grup, ilçenin kırsal mahallelerini dolaşarak her yaştan insanı muayene ediyor, yaşlılara iğne ve pansuman yapıyor. Veteriner astsubaylar ise köylerde kontrol ettikleri hayvanlara ilaç yapmakta ve sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Depremden etkilenen aileler, evlerine gelen psikolog astsubay ile özel görüşmeler yapıyor.

Yağızlar Mahallesi Muhtarı İdris Karageyik, depremde 15 evin yıkıldığını söyleyerek jandarma ekiplerine teşekkür ederek, jandarma ekiplerine teşekkür etti. “İçlerinde görevli arkadaşlar var. Çadırlarımızı, konutlarımızı ziyaret edip yaşlılarımıza pansuman yapıyorlar. Çocuklarımızı, bebeklerimizi muayene ediyorlar. Hayvanlarımıza bakıyorlar. İlaçlarını yazıyorlar, yol gösteriyorlar. Allah razı olsun. Onlara, güzel bir hizmet. Bir de psikolog komutanımız var, depremden etkilenen bazı mahallelilerimiz var, onlarla görüşüyorlar.” Yağızlar Mahallesi’nde oturan Yeter Erdoğan, veterinerin keçilerini muayene ettiğini ve ilaç yaptığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

haber-kozluk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu